• Sineka Sineklik

Plise PerdePlisse Perde Nedir?


Katlanır cam balkon sistemleri ve PVC Kapı ,pencereler için sıklıkla tercih edilen, ipli mekanizmasıyla aşağı-yukarı yönlü hareket imkanı sağlayan, mekanda gün ışığının yumuşak bir şekilde dağılımını sağlayan bir perde türüdür. Özellikle çatı katları, gemiler, kış bahçeleri ,katlanır cabalkon sistemleri gibi mekanların çok köşeli, eğimli, bazen ulaşılması zor olan pencereleri için kullanılmaya uygundur. Görünümü dekoratif, kullanımı pratiktir. Belli bir boyuta kadar tek parça olarak uygulanabildiği gibi ayrı cam kanatlara uygun ebattaki parçalar halinde monte edilerek uygulanabilmektedir.  
 
Modern bir dizaynı olan bu fonksiyonel perde türü tasarım ilkelerinin bir avantajı olarak mekanlarda enerji sarfiyatının azaltılmasına yardımcı olur. Güçlü ve kullanışlı bir perde türüdür. Katlanmış hali çok az yer kapladığı için görüntü kirliliğine yol açmaz. 3 metre uzunluğundaki bir tepe penceresine uygulanması durumunda, toplandığında kapladığı yer 10 cm. civarındadır. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Esnek yapısı sayesinde dar bölgelerde, asimetrik formlu, üçgen veya dairesel pencerelerde, tavanlarda kullanılabilir. Pencere kanatlarıyla tavan arasındaki mesafenin az olması durumunda da uygulanabilir. Mekanları sıcak günlerde fazla ısınmaktan korur, istenilen ölçüde mahremiyet sağlar.  
 
  Tavan camları veya cam balkon için perdeye ihtiyacınız varsa pilise perde sizin için en iyi seçim olacaktır.Plisse Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


İyi bir perde almak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta kumaşın ve kullanılan alüminyum profil ve Aksesuarların kalitesidir.Özellikle mekanizmalı perdelerde bunun yanında mekanizmanın uygun ve dayanıklı olduğundan da emin olmalısınız. Seçiminiz hangi perde türü olursa olsun, uzun süreli ve konforlu bir kullanım için alabileceğinizin en iyisini almalısınız. Ucuz perde çekici bir alternatiftir, fakat kaliteli modeller orta ve uzun vadede ödediğiniz paraya değecektir.


Geometrik Formlu Pencereler İçin Mükemmel Bir Perde Alternatifi


Pilise perdeler dairesel, üçgen, çok köşeli, eğimli, yamuk pencerelerin bulunduğu mekanlar için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir alternatiftir. Ayrıca özel dokuları sayesinde ortam sıcaklığının dengelenmesine yardım eder, enerji tasarrufu sağlarlar. Perde gün ışığından faydalanmak veya dışarıdaki manzarayı seyretmek için yukarı kaldırıldığı zaman eşit boyutlardaki kumaş şeritleri düzgünce katlanmış ince bir yığın oluşturur. Aşağı indirildiği zaman da ışığı yumuşak bir şekilde filtreleyerek ölçülü bir aydınlık sağlar.


Mekanlarda Sade Ve Modern Bir Görünüm


Plise perdelerin görünümü sade ve detaysızdır, bu yüzden hemen her ortama uyum sağlarlar. Biraz modern – biraz klasik veya daha gösterişli bir görünüm istediğiniz mekanlar için plise perdeyi kumaş perdelerle kombinleyerek de kullanabilirsiniz


İple Kontrol Etmek Tek Seçenek Değil


Plise perdenizi mekanizmasındaki ip sistemi yardımıyla kontrol edebilir veya motorlu olarak üretilmesini tercih edebilirsiniz.


PLİSSE PERDE KULLANIM ALANLARI


• OFİSLER,


• CAM BALKONLAR,


• PVC KAPI PENCERELER,


• KATLANIR CAMLAR,


• KIŞ BAHÇELERİ,


• YAT ve TEKNELER,


• EĞİMLİ ve GEOMETRİK PENCERELER,


• ÇATI KATLARI ve TAVANLAR vb. bir çok alanda kurulum ve kullanım kolaylığı sağladığı için perde sektöründe değişime öncülük eden, şıklığı ve modern yapısıyla yaşam alalarınıza alan kapatmadan ayak uyduran yapısıyla ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda kullanabileceğiniz bir üründür.


 


Plisse perdeler, son zamanlarda çoğunlukla ofislerin ve iş yerlerinin ilk tercihi olarak ön plana çıkıyor. Modern yapısı ve mekanların ferah görünmesine sağladığı katkı sayesinde ofislerde tercih edilen bir ürün modeli olmakta başı çekiyor. Ofislerinizde gündüz ya da gece perdesine ihtiyaç duyuyorsanız, Plisse perde sistemleri aynı anda hem gündüz hem de gece kullanımı için tek parça hareketli sistemiyle  en doğru tercih olacaktır. Evlerde ise balkonlar birinci kullanım alanıdır. Özellikle katlanır, sürme ya da giyotin cam balkon sistemleriyle kusursuz uyum içinde hareket eder. Seçtiğiniz kumaş rengi ve özelliklerinine göre istediğiniz derecede güneş ışığını kesebilir, modüler yapısıyla istediğiniz alanda güneş ışığından faylanırken istediğiniz alanda yoğun güneş ışığından korunabilirsiniz. Evinizde balkon haricinde mutfakta çocuk odasında ya da salonunuzda aradığınız estetiği kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Bu alanlar dışında kış bahçelerinde, yat ve teknelerde, çatı katı ve tavan gibi geometrik pencerelerin olduğu alanlarda kolayca kurulum ve kullanım sağlar.


 


Plisse Perdelerde Dekorasyon


Plisse perdeler yanına fon isteyen stor perdeler gibi değildir. Yanına başka hiç bir perde ve dekorasyon parçasına ihtiyaç duymaz. Plisse perdeler kulanacağınız mekana göre renk ve kumaş tipi seçenekleriyle size nerdeyse sınırsız kombinasyon tanır. Adeta sahip olduğunuz yaşam alanına göre şekillenebilirler.TEKLİF AL